úterý 20. září 2016

BAD HAIR DAY HACKS

Ahoj!

Dneska mám první článek, který bych zařadila do beauty kategorie. Zaměřila jsem ho na pár bad hair day hacků, které vám ráno, na cestách či při spěchu určitě pomůžou. 


Mým nejlepším kámošem se tentokrát stala tato žehlička od Remingtonu
Lze využít buď jako normální žehlička, ale skvěle s ní vytvoříte i vlnky. To byl hlavní důvod, proč jsem si jí chtěla pořídit. Bohužel i po zhlédnutí všemožných recenzí jsem se nedočetla nic o zkušenostech s kulmováním. Nakonec jsem to riskla, protože mi její tvar připadal vhodný a jsem za to ráda. Vlasy po ní krásně kloužou a nic se proto zbytečně neničí. Navíc zůstávají lesklé.  A co si budeme povídat, při šetření místa v kufru, je takové 2 v 1 vždycky plus. První hack je pro ty z nás, které jsme večer líné na fénování hlavy nebo si neumyté, prolakované vlasy hodíme do drdolu. Ráno nás pak čeká přeležená "chocholka" nebo naopak úplná sláma. Já v tomhle případě volím účes, kterému s přítelem říkáme elfík. Zabere přibližně minutu a přitom zakryje všechno, co je ten den s vlasy špatně. Pokud mám trochu času navíc, předem sáhnu po žehličce, s rovnými vlasy totiž vypadá nejlépe. 

Postup je jednoduchý. Uděláte si culík z vrchní části vlasů, natupírujete ho, pak jen zatočíte a zafixujete gumičkou, případně ještě pinetkami.V druhém účesu můžete vidět vychytávku na rychlé natočení. Všechny vlasy hodíte do vysokého culíku a pak už jen vlníte právě pomocí žehličky. Pokud jste to nikdy neviděli nebo nezkoušeli, tak stačí chytit vlasy co nejvíce u kořínků, jednou obtočit okolo žehličky a jen opatrně a pomalu sjíždet žehličkou až ke konečkům. Vážně nekecám, když řeknu, že s trochou praxe tohle zvládnete během 5 minut. Vlasy můžete nechat takto, popřípadě po sundání culíku dodělat nedokonalosti. Pro malé ozvláštnění můžete po obou stranách vzít menší pramínky, zatočit je a pinetkami zafixovat pod rozpuštěné vlasy. 

Pokud se vám nechce nic vymýšlet, nejlepší variantou je sáhnout po čepici, klobouku čí kšiltovce. Já zvolila třetí možnost a to khaki kšiltovku, kterou jsem nedávno pořídila v H&M . Pod ní nejradši češu nízký culík nebo, jako právě zde, messy bun.
Co je váš zachránce, když máte bad hair day? Anebo prostě rovnou sáhnete po nějaké té čepici?

Mějte se krásně! 

PS: Baví vás beauty články zaměřené na vlasy? Chtěli byste třeba nějaké tipy jak pečovat o vlasy? Určitě mi dejte vědět v komentářích.

2 komentáře:

  1. Máš krásné vlasy, já je nemám bohužel tak husté:/ Takže mi žádný účes pořádně nedrží, ani obyčejný culík pořádně ne. Každopádně články zaměřené na péči o vlasy bych uvítala :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuju moc ! ❤️ Já mám taky hodně jemné vlasy a všechno mi hned spadne, takže jediný co pomáhá je lakovat a lakovat :D a nebo sůl ve spreji !

      Vymazat