neděle 11. září 2016

COPENHAGEN

Ahoj!

Asi nejsem jediná, kdo ze školních lavic vzpomíná zpátky na prázdniny, kdy jsme místo hledání rozvrhu hledali tak akorát plavky. Protože jsem se konečně dokopala k tomu, abych přetáhla všechny fotky do jednoho počítače a následně těch přes 3000 fotek probrala, zjistila jsem, že mám ještě plno míst a zážitků, o které jsem se s vámi chtěla podělit. Další část fotek ze Švédska si nechám na později, protože těch už tady bylo dost a tak je dneska na programu úplný závěr našeho rodinného "roadtripu", Kodaň. 
v Kodani jsme strávili celkem 3 noci a ubytování jsme vyřešili s AirBnB. Bylo to poprvé, co jsme to vyzkoušeli a musím říct, že ubytování bylo útulné a krásně zařízené. Akorát obdivuji lidi, kteří jen tak přenechají klíčky cizincům a odjedou.
Abych řekla pravdu, Kodaň jsem si neužila tak moc, jak jsem chtěla a spíš jsem se celou dobu těšila zpátky domů. Všímala jsem si místo památek jeřábů (fakt je nemám ve městech ráda) a vnímala zimu. Bylo to ale asi tím, že mě neustále bolela hlava z rostoucích osmiček, často nám pršelo, děsně foukalo a já už nevěděla co si oblékat, abych nezmrzla. Dále co si budeme povídat, po třech týdnech s rodinou už si začnete lézt na nervy. A všechno se zakončilo návštěvou místní policie, díky ukradené peněžence. Když teď ale koukám zpátky a pominu všechny tyhle mínusy, tak Kodaň určitě stojí za návštěvu. Ale pokud vás zajímá pouze rychlé proběhnutí nejznámějších památek, jeden den postačí. 

Kdybych měla vybrat 2 místa, která určitě nevynechat, tak první je bez pochyby zábavný park Tivoli. Je to druhý nejstarší park na světě a stojí za návštěvu, i pokud nejste zrovna nadšenec do atrakcí. Nachází se zde nespočet restaurací a stánků, ve kterých si vybere každý to své. Ještě větší kouzlo má večer, kdy je nádherně nasvícený. 


Druhá "atrakce" jsou projížďky lodí po městě. Uvidíte i místa, kam se normálně nedostanete a projedete pod mosty, do kterých byste ani neřekli, že je možné se s lodí vejít. 

Věc, ke které jsme se my nedostali, ale musím jí zmínit, je vypůjčit si kolo. To je totiž hlavní dopravní prostředek v Kodani a uvidíte je doslova na každém místě.
Taky vzpomínáte ze školy zpátky na prázdniny?

Mějte se krásně! 

2 komentáře:

  1. Kodaň vypadá nádherně. Jednou bych se tam určitě chtěla podívat...

    www.terripeterk.com

    OdpovědětVymazat